Дан школе 2020.

ДешавањаComments Off on Дан школе 2020.

Као и сваке године, 8. новембра обележавамо Дан школе, свечано и достојанствено. Поносимо се оним што јесмо, умемо и можемо. Схватамо то као путоказ за више и боље, увек тимски. Трајемо већ 91. годину. Ми смо историја и хроника једног града и много живота, уграђена у темеље образовања и васпитања. За деценије нашег рада, научили смо да се носимо са свим оним што битисање подразумева. Оно што нас је одржало су континуитет и базичне вредности, брига о свима који су део школе. Нико није неважан, сви смо усмерени ка истом циљу, формирању нових живота који чине будућност свих нас. У овом времену које је донело нешто са чим се суочава читав свет, трудимо се да брига о човеку  буде примарна. Не можемо да мењамо свет, не можемо да утичемо на масовне догађаје као што је епидемија Covid-19, али можемо  да мењамо перспективу, да негујемо врхунске вредности и здраве стилове живота јер због тога успешно трајемо скоро читав век.