ДАН ЈАБУКА

ДешавањаComments Off on ДАН ЈАБУКА

ЗДРАВА ХРАНА ,ЗДРАВО ВОЋЕ

Доступне током целе године, упечатљивих боја и укуси који варирају од слатких до киселих одликују јабуке, које често носе титулу најпознатијег воћа. Дан јабуке први пут је обележен 1990. године у Великој Британији са циљем упознавања јавности са сортама, културом и историјом јабуке. Организују се разне манифестације на којима воћари представљају ово воће, како се узгаја и неке од њених занимљивих карактеристика.

Свој дан су добиле управо по томе да би се указало на њихов огроман значај.

Ученици млађих разреда матичне школе су различитим активностима обележили овај дан.

Ликовним и литерарним радовима су исказали своју креативност,рецитовањем песама о јабуци,извођењем мелодија и најслађим делом-дегустацијом здравих плодова.