Деца на извору здравља

ДешавањаComments Off on Деца на извору здравља

У недељу, 15. априла 2018. године неколико ученика наше школе учествовало је у  радионицама еколошког карактера у Лопатници. Пројекат „Деца на извору здравља“, одобрен од града Краљева и подржан од стране Краљевачког друштва учитеља. У њему је узело учешћа 60 ученика четвртог разреда из краљевачких основних школа.

Ученици су имали прилику да посете овај крај изузетних природних одлика и чистог ваздуха. У Лопатници су  учествовали у спортским играма – фудбалу, скоку у даљ, прескакању препона… Након спортских игара, обишли су етно домаћинство Миловановић, где су имали прилике да  се упознају са саставом лековитих извора и вода овог краја, као и са географским одликама овог брдско-планинског подручја. Ликовна колонија била је релаксирајућа за све ученике. Кроз радове су осликали  свој доживљај предела у коме су боравили.

Еко камп ће и даље окупљати ученике краљевачких школа, тако да очекујемо поновни сусрет ускоро.