„ДИГИТАЛНА ЕКСПЕДИЦИЈА“

ДешавањаComments Off on „ДИГИТАЛНА ЕКСПЕДИЦИЈА“

Караван дигиталних вештина, писмености и безбедности – „ Дигитална експедиција“, покренут на иницијативу Кабинета премијерке Ане Брнабић, са циљем да се грађани Србије упознају са дигиталним вештинама, електронским услугама и трговином, основама дигиталне безбедности и писмености, као и погодностима које нуди дигитални простор и омогућавају нове технологије, овог викенда је боравио на Тргу српских ратника у центру Краљева.

Уз подршку Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, Министарства трговине, туризма и телекомуникација и Канцеларије за ИТ и еУправу, а у партнерству са УНДП и програмом „ Нова писменост“, караван је намењен свим грађанима , од младих који су од рођења изложени дигиталном садржају, преко дигитално спретне генерације и њихових родитеља, до грађана којима су дигитални ресурси недовољно познати или доступни.

Након свечаног отварања којем су присуствовали градоначелник Краљева, др Предраг Терзић, Зоран Мишић, заменик директора Канцеларије за ИТ и еУправу, Мирко Јнић, државни секретар у Министарству за рад и Вукашин Гроздић, саветник у Кабинету премијерке, заинтересовани грађани могли су да присуствују радионицама.

– „ Како да постанем  е/грађанин ? “

– „ Како да купујем и продајем на Интернету ? “

– „ Како да безбедно  користим интернет ? “

– „ Ја као медиј “

– Ја као дигитални уредник/ уредница “

Ученици петог и шестог разреда наше школе су у пратњи наставнице информатике, Славице Чоловић и директора школе, Милене Брковић, учествовали у едукативној радионици   „Како да безбедно користим Интернет ?“, заједно са ученицима ОШ „Светозар Марковић “ и ОШ „Живан Маричић “.

У квизу који је реализован на карају радионице, ученик наше школе Душан Луковић 6/2, је освојио другу награду.