ДРР у ОШ „Вук Караџић“

ДешавањаComments Off on ДРР у ОШ „Вук Караџић“

У сарадњи са Црвеним крстом Краљево , у периоду од марта до јуна 2022. године волонтери Црвеног крста Краљево, сваког петка од 15:30 до 16:30 часова , држали  су  предавање и радионице из програма „Смањење ризика и ублажавање последица од елементарних непогода и других опасности“(ДРР). Укупно је одржано 14 предавања и радионица.  Циљна група која је обухваћена овим предавањима били су ученици од 5. до 8. разреда. Заинтересованост ученика била је на завидном нивоу. Свако предавање пратило је у просеку од 36 до 40 ученика.

У овом периоду ученици су уз помоћ младих едукованих волонтера стекли нова знања из следећих области:

•     Интегрисани систем заштите и спасавања;

•     Поплаве;

•     Пожари;