ДешавањаComments Off on Друго полугодиште почиње 18. јануара по моделу наставе који се примењивао од септембра

Друго полугодиште почиње у понедељак, 18. јануара 2021. године, a настава за ученике основних и средњих школа, одвијаће се по моделу који је примењиван од 1. септембра 2020. године.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја данас је послало обавештење школама, а поново је проследило и  стручна упутства за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у основним и средњим школама, која је Кризни штаб усвојио 11. августа 2020. године.

Према овим упутствима, ученици од првог до четвртог разреда имаће свакодневну наставу у школи, у мањим групама, док ће старији основци наставу похађати наизменично, непосредно и на даљину, такође у мањим групама.