Дружење са Иваном Нешић

ДешавањаComments Off on Дружење са Иваном Нешић

У четвртак 22. септембра ученици 5. и 6. разреда матичне школе присуствовали су програму који је одржан у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“. Представљана је  трилогија „Зеленбабини дарови“ под називом „Мика: путовање кроз три ватре“. Гост је била ауторка Ивана Нешић, а како је прва књига у програму лекире за пети разред, наши ђаци су имали прегршт питања о необичним ликовима, повезаности са словенском митологијом, занимљивим догађајима, али и о томе где ауторка налази инспирацију, ко јој је био књижевни узор и колико су видео-игрице утицале на њено писање. Задовољство је било обострано: деца су упознала књижевницу чије су дело прочитали и обрађивали на часовима српског језика и уживали су у њеним причама, а Ивана Нешић је добила још много обожавалаца и обећање да ће се на њиховом списку књига за читање наћи и друга два дела ове трилогије.У веома лепој и опуштеној атмосфери дружење је потрајало скоро читав сат, а завршило се потписивањем књига и заједничком фотографијом.

Сандра Рудњанин, наставница српског језика и књижевности