Европски дан језика

ДешавањаComments Off on Европски дан језика

Европски дан језика је манифестација која се слави у школама и институцијама широм Европе и која промовише учење страних језика и вредности различитих култура. На иницијативу Савета Европе обележава се сваког 26. септембра почев од 2001. године.

Тим поводом, као и предходних година, у периоду од 23. до 30. септембра низом активности у којима су учествовали ученици од 5. до 8. разреда и наставнице страних језика у ОШ „Вук Караџић“ организована је у холу школе у Рибници и на Берановцу пано изложба.

Тема изложбе ученичких радова „Мојa школа“ инсприсана је значајним јубилејом који наша школа слави ове године. Поносни смо што наша школа слави 90 година постојања и што носи име Вука Стефановића Караџића, реформатора српске азбуке и правописа, писца и филолога.

Стручно веће за српски језик и стране језике.