Европски дан језика

ДешавањаComments Off on Европски дан језика

ОШ ”Вук Караџић” и ове године изложбом ученичких радова под насловом “Поруке пријатељства”  обележава ”Европски дан језика”. Манифестација која слави језичку разноликост Европе и промовише учење страних језика обележава се сваке године 26. септембра почев од 2011. године на иницијативу Савета Европе.

Поводом обележавања ове манифестације наставнице Биљана Оровић, Ана Петровић, Анђелка Јанић и Лидија Пајовић на Берановцу и наставнице Радица Поповић, Мирјана Максимовић, Соња Величковић и Јелена Бишевац у Рибници су заједно са својим уценицима у школи приредиле  изложбу најлепших порука пријатељства које су ученици написали на енглеском језику, на немачком језику и на италијанском језику.

На веб сајту www.coe.int/ed можете видети како су друге школе и организације обележиле манифестацију ”Европски дан језика”.