ЖИВА БИБЛИОТЕКА У НАШОЈ ШКОЛИ

ДешавањаComments Off on ЖИВА БИБЛИОТЕКА У НАШОЈ ШКОЛИ

Још једна Жива библиотека, на радост „књига“ и младих „читатеља/ки“ је у среду,
23. 10. 2019. године организована у ОШ ,,Вук Караџић“, уз пријатељску подршку волонтерки из старијих разреда школе, као и њихових  професора и учитеља.

Врло корисно и занимљиво је што су међу „књигама“ биле мајке ученика наше школе. Оне су говориле о искуству родитеља који имају децу са тешкоћама у развоју и одрастању. Показале су ученицима како је бити у „туђим ципелама“. Такође, запослене колегнице у школи говориле су о превенцији и борби против опаких болести.

„Читање“ је протекло у пријатељској атмосфери и најјачи утисак су поједничне реакције девојчица и дечака који су препознали делове својих животних прича кроз приповедење живих књига и њихова отвореност и захвалност на прилици да слушају и причају о темама које су их тиштале.

Читав пројекат подржан је од Повереника за заштиту равноправности, удружења „Феномена“, а реализован је у оквиру Клуба родитеља и наставника у нашој школи.