Живот је више од дима

ДешавањаComments Off on Живот је више од дима

Поводом 31. јануара, националног Дана без дуванског дима, у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ је у оквиру Мале школе здравља организована едукативна радионица под слоганом „Живот је више од дима“. Аутор слогана је песник Дејан Алексић. Колико је тема важна за здравље, посебно младих, говори и чињеница да су програм пратили  и локални ТВ медији.

У програму су учествовали: Снежана Апостоловић, водитељ радионице Мала школа здравља, представници Завода за јавно здравље, волонтери Црвеног крста Краљево и ученици наше школе, чланови Ученичког парламента и хуманитарне секције. Ученици су у пратњи наставника Марка Јоргића и Љиљане Ракић имали прилику да се упознају са штетним утицајем дуванског дима на људско здравље. Они ће по моделу вршњачке едукације, стечено знање о штетности дуванског дима на људско здравље презентовати својим вршњацима.