„ЗАСАДИ ДРВО“

ДешавањаComments Off on „ЗАСАДИ ДРВО“

Највећа акција садње стабла у Србији „Засади дрво“ покренута је 2019. године и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице. Поред пошумљавања, тим „ Засади дрво“бави се и едукацијом и подизањем свести јавности о значају шума.

У оквиру овог пројекта реализују се и активности „ Гледај како растемо“ које су првенствено намењене подизању степена информисаности и образовања деце и ученика о значају очувања животне средине, садње садница и њиховом одржавању, као и начину на који треба да брину о природи. У оквиру овог дела Пројекта једна од активности је садња садница од стране ученика првог разреда.

Тако су и наши правци  у ИО Берановац са својим учитељицама засадили две саднице Белог бора у дворишту школе.