ЗАЈЕДНО  И БЕЗБЕДНО КРОЗ ДЕТИЊСТВО

ДешавањаComments Off on ЗАЈЕДНО  И БЕЗБЕДНО КРОЗ ДЕТИЊСТВО

Дана 04.10.2023. године са почетком у 10.00 часова у парку Светог Саве код Духовног центра у Краљеву, Полицијска управа у Краљеву у сарадњи са Школском управом одржала је  промоцију пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“ уз представљање садржаја пројекта, начина реализовања радионица кроз пројекат, као и дела техничке опреме и средстава која у свом раду користи полиције опште надлежности, саобраћајне полиције и ватрогасно – спасилачке јединице. Садржај промоције је прилагођен ученицима нижих разреда, где се деци указало  како да на време препознају различите облике насиља, коме да се обрате и како да се заштите. Такође, указало  им се како да буду безбедни у саобраћају и како да се безбедно понашају у ванредним ситуацијама. Кроз промотивне активности, полицијски службеници су свим присутним родитељима и осталим грађанима пружати информације у вези пројекта чија је реализација у току, али су  били отворени и за сва остала питања грађана. Ученици другог разреда матичне школе у пратњи већег броја родитеља и својих учитељица су присуствовали промоцији.