Интернационално умрежавање школа

ДешавањаComments Off on Интернационално умрежавање школа

На иницијативу ОШ „Вук Караџић“,  5.новембра 2016. године у просторијама матичне школе у Рибници, одржано је интернационално умрежавање основних и средњих школа из земље и иностранства.
DSC_7079    Наиме, наша школа, је након потписивања Протокола о сарадњи са школама из Србије, Македоније, Црне Горе, Палестине и веома блиске сарадње са образовним институцијама из Мађарске, организовала инернационално умрежавање поменутих школа.

Поред присутних представника из Велеса – Македоније и Никшића – Црне Горе, применом савремених информационих технологија, умрежавању су се прикључиле и школе из Београда, Дунаијвароши из Мађарске и Рамале из Палестине.DSC_7026

Циљ умрежавања школа јесте међусобно упознавање и представљање школа ради размене идеја, искустава, примера добре праксе, заједнички рад на пројектима и учешће на истим.

Овим чином је крунисано искрено пријатељство братских школа и дат подстицај за шире деловање и још јачу и плоднију сарадњу умрежених школа.