И ТИ МОЖЕШ ЗАУСТАВИТИ ТРГОВИНУ ЉУДИМА

ДешавањаComments Off on И ТИ МОЖЕШ ЗАУСТАВИТИ ТРГОВИНУ ЉУДИМА

Наша школа годинама учествује у пројектима на локалном и државном нивоу ,везаним за вршњачко насиље,алтернативно решавање сукоба,корупције и младих..

Прошлог викенда смо учествовали у још једној обуци.

Пројекат “И ТИ МОЖЕШ ЗАУСТАВИТИ ТРГОВИНУ ЉУДИМА!”  је део акције “ПРЕВЕНЦИЈА И БОРБА ПРОТИВ ТРГОВИНЕ ЉУДИМА У СРБИЈИ”. Акција се реализује у оквиру заједничког програма Европске уније и Савета Европе ХОРИЗОНТАЛ ФАЦИЛИТY за Западни Балкан и Турску 2019-2022″, а спроводи Удружење грађана “Свет речи” из Велике Плане.

Пројекат представља наставак већ започете сарадње са школама из 20 општина и стварање вршњачких тимова против трговине људима који ће, уз подршку наставника -ментора, радити на подизању свести својих вршњака о овом великом друштвеном проблема у периоду од 22.марта  до 27.септембра 2022. године.