Квиз Краљево бира знање – 140 година од када је Карановац постао Краљево

ДешавањаComments Off on Квиз Краљево бира знање – 140 година од када је Карановац постао Краљево

Дана 8. априла 2022. године ученици наше школе учествовали су у квалификацијама за квиз Краљево бира знање – 140 година од када је Карановац постао Краљево у организацији Народне библиотеке „Стефан Првовенчани“ у Краљеву и Друштва историчара Рашког округа. Тридесетдеветоро ученика основних школа са територије нашег града радило је тест знања у вези са историјом Карановца-Краљева у 19. веку. Деветоро најбољих остварило је право учешћа на завршници квиза, а међу њима су и ученици наше школе Љубица Трбољевац и Јанко Јанковић. Организаторима се захваљујемо, свим ученицима и њиховим наставницима који су их спремали честитамо, а најбољим ученицима желимо успех у завршници квиза.