”Класификација предмета према својствима” – иновације у настави

Примена савремених технологија у наставиComments Off on ”Класификација предмета према својствима” – иновације у настави

У среду, 20. септембра 2017. године, у ”паметној” учионици је реализован час Математике, на тему ”Класификација предмета према својствима”. Професор разредне наставе, Данијела Грујић, је заједно са својим ученицима и малишанима из предшколске установе ”Шврћа”, употпунила њихово знање у вези са предметима и њиховим особинама. Ученици су упоређивали, наводили примере из свакодневног живота и глумили уз помоћ ”LEGO Education” промо материјала и реквизита које је наставник припремио. Мотивисани интерактивним садржајем, прваци и предшколци су на часу активно учествовали и одговарали на питања наставника. Уз несебичну помоћ својих другара из Iодељења у позајмљивању прибора и објашњавању задатака, предшколци су показали велико знање из ове области.

Највеће одушевљење је изазвала активност ”Драмски приступ” јер су ученици кроз улоге ”купац” и ”продавац”, показали своје знање о упоређивању предмета кроз реалну ситуацију из свакодневног живота. На крају је реализована игра ”Опиши покретом”, а са другарима из вртића смо се опростили песмом.

Присуство предшколаца је употпунило овај час са обећањем да ће се увек одазвати позиву наше школе.