„КЛИМА ЈЕ И НАША БРИГА“

ДешавањаComments Off on „КЛИМА ЈЕ И НАША БРИГА“

У оквиру пројекта ,,Клима је и наша брига“, који је подржан од  странеМинистарства заштите животне средине, у нашој школи је 20.12.2021., уз поштовање  свих епидемиолошких мера, одржано  предавање-Климатске промене и обновљиви извори енергије.

Презетација је одржана у издвојеном одељењу на Берановцу, ученицима петог и шестог разреда који похађају предмет Чувари природе,  а присуствовали су  директор и помоћник директора школе.Организатор предавања је Драган Рогановић, председник удружења ИДА(Асоцијација за развој Ибарске долине), које се већ више од 20 година, између осталог, бави различитим пројектима очувања животне средине.

Ученици су обновили и проширили своја знања о  факторима који су најзаслужнији за климатске промене, уочили који су највећи загађивачи природе и упознали се са обновљивим изворима енергије у природи.Ако епидемиолошки услови дозволе, на пролеће се организовати тродневни курс, где ће ученици бити у могућности да сазнају много више о овој глобално популарној теми.