„Кораком до науке“

ДешавањаПродужени боравак - ДешавањаComments Off on „Кораком до науке“

У оквиру Недеље науке, са ученицима другог разреда у Продуженом боравку реализовано је низ активности усмерених на промоцију науке и развијање интересовања код ученика за бављење науком. Ученици су уз помоћ своје учитељице Марије Стошић изводили различите експерименте и у вођеној дискусији долазили до значајних закључака. Део реализованих активности, преточен је у кратак филм, који је приказан ученицима првог разреда уз изношење личних доживљаја и сазнања, као и давање одговора на сва њихова питања. Том приликом, са ученицима првог разреда испитивали смо и утицај киселине на папир. Лимуновим соком писали смо тајне поруке које је касније учитељ пред њима дешифровао уз пламен свеће.