КРОЗ МУЗЕЈ И ВЕКОВЕ

ДешавањаComments Off on КРОЗ МУЗЕЈ И ВЕКОВЕ

Ученици четвртог разреда наше школе имали су прилику да у музеју реализују час везан за настанак државе и досељавање Словена на Балканско полуострво.

Час је реализован кроз повезивање различитих предмета и тематски уклопљен у амбијент музеја.

Кроз насељавање на Балкан водила нас је наставница географије Љиљана Ракић, о постанку државе и зидању задужбина говорили су наставница историје Анђелка Драгојловић и вероучитељ Марко Јоргић. Да ли је било хемије и на који начин је коришћена објаснила је директорка и наставница хемије Милена Брковић.

Учитељице, у сарадњи са наставницом енглеског језика, говорном вежбом на енглеском и српском језику  су створиле туристички речник-шта понудити и како описати задужбине наших владара и како је држава Срба настала у непосредној близини нашег града.

Кроз сталну поставку и  поставку ,,Историје грамофона и грамофонских плоча“ провели су нас запослени у музеју.