Лексикон стваралаца – имена из наше школе

ДешавањаComments Off on Лексикон стваралаца – имена из наше школе

Након четворогодишњег прикупљања материјала ,,Лексикон стваралаца, у издању издавачке куће ,,Клетт“ је представљен Краљевчанима.

У градској библиотеци ,,Стефан Првовенчани“, аутор др Миленко Кундачина и коаутор мр Мирјана Илић Пајић, представили су лексикон у којем су и имена краљевачких просветних радника : др Драгољуб  Даниловић, Марина Панић, Марсела Милутиновић, Љуба Радета, Весна Ристовић, Биљана Барловац, Ана Милошевић, Данка Тешић, Живко Славковић, Марија Ковачевић, Весна Шапоњић, Јовица Станковић.

Лексикон садржи хиљаду имена освећених просветних радника, који својим ангажовањем, радом, хуманошћу заслужују да се нађу у овом својеврсном именику.

Број Краљевчана је овде  велики, али сигурно има још таквих у нашем граду, који ће се наћи у неком новом издању сличном лексикону стваралаца у предуниверзитетском образовању.