Марија Трбољевац друга на књажевачком конкурсу

ДешавањаComments Off on Марија Трбољевац друга на књажевачком конкурсу

У новембру 2017. Народна библиотека „Његош“ у Књажевцу расписала је XXVI Светосавски књижевни конкурс. У част Андрићу, писало се на тему „Ситнице ми боје живот“. У конкуренцији до 15 година било је 80 учесника из 37 места у Србији.

Међу најбољима се нашла и Марија Трбољевац, ученица 8. разреда  наше школе. За причу „Дани мог детињства“ освојила је 2. награду. Маријина наставница српског језика и руководилац литерарне секције у школи Сандра Рудњанин каже да ово није њена прва, а верује,  ни последња награда. Наиме, Марија је прошле године освојила прву награду на конкурсу „Крв живот значи“.

Награђени радови ће бити штампани у Конкурсном зборнику XXVI/10 у фебруару 2018. године.