„МЕЂУНАРОДНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ- ЕУ, ОУН, НАТО, Г-7, Г-8“ –час интегративне наставе

ДешавањаComments Off on „МЕЂУНАРОДНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ- ЕУ, ОУН, НАТО, Г-7, Г-8“ –час интегративне наставе

Још један час интегративне наставе одржан је у нашој школи 9. маја 2022. године у одељењу 6/4 , издвојеног одељења на Берановцу. Час су организовали  наставница географије Марија Лукић и наставник историје Миленко Ђурић.

Обједињени су предмети географија и историја. Ученици су обрађивали нову наставну јединицу о интеграцијским процесима и најзначајнијим међународним организацијама у свету ЕУ, ОУН, НАТО, Г-7 и Г-8.

Креативном радном атмосфером на часу ученици се навикавају на тимски рад као и на формирање позитивних ставова према другим државама и народима. Кроз ПРЕЗИ презентацију на сликовит начин ученици су се упознали са основним карактеристикама и циљевима најзначајнијих светских организација.