Међународни дан борбе против корупције

ДешавањаComments Off on Међународни дан борбе против корупције

Основна школа “Вук Караџић” је учесник пројекта Мрежа младих против корупције.

9. децембра, када се обележава Међународни дан борбе против корупције, ученици  старијих разреда школе су га обележили на симболичан начин. Изношењем балона намењених овој акцији, њиховим дељењем, пролазницима, запосленим показали су свој активизам. Питања намењена грађанима су била везана за препознавање и изношење чињеница о корупцији, а ученици су стекли знања на радионицама, реализованим пре уличног перформанса. Питања су  се тицала корупције у здравству и школству као најпрепознатљивијим категоријама, али свакако и у политичким  структурама, судству и полицији. Посетили су околину школе, центар Рибнице, Полицијску станицу у Рибници, амбуланту, апотеке, Културни центар.

Школа је ушла у пројекат  новембра месеца ове године, а програм  подржава  Америчка амбасада и Удружење грађана “Свет речи” из Велике Плане. У самом пројекту учествује 20 градова из пет регионалних центара Србије, а ОШ “Вук Караџић” представља Краљево у овој акцији.