Међународни Дан девојчица у ИКТ сектору

ДешавањаComments Off on Међународни Дан девојчица у ИКТ сектору

Међународни Дан девојчица у ИКТ сектору установљен је на нивоу Уједињених нација и обележава се сваког четвртог четвртка у априлу. Од 2001. године, када је у Европи први пут обележен Дан девојчица, у овој манифестацији учествовало је више од милион девојчица. Овај дан се обележава са намером да се привуче пажња на недостатак жена и девојчица у сектору за информационо-комуникационе технологије.

Међународни Дан девојчица у ИКТ сектору обележава се дванаесту годину заредом у организацији Удружења пословних жена Србије. Овогодишњи Дан девојчица обележен је 28.априла онлајн. Наставницe и ученице  осмог разреда наше школе узеле су учешће у обе предвиђене активности. Послат је видео рад за такмичење за најбољи видео „Ухвати идеју” и ученице су пријављене за онлајн групне посете компанијама.

Пристигло је 69  радова из 51 школе широм Србије.

Ученице наше школе Тијана Секулић, Марија Зупан и Миа Ђуровић представиле су видео рад  на тему „Доступност и безбедност дигиталног окружења”који можете погледати на следећем линку: