Међународни дан књиге за децу

ДешавањаComments Off on Међународни дан књиге за децу

У свету се од 1967. године  2. априла прославља Међународни дан књиге за децу. На тај дан 1805. године рођен је Ханс Кристијан Андерсон, дански писац за децу познат као „краљ бајки“. Сва деца знају за његове бајке: „Ружно паче“, „Снежна краљица“, „Девојчица са шибицама“,“Принцеза на зрну грашка“.

Међународни дан књиге за децу обележава се са циљем промовисања дечје књижевности и читања, као и да се скрене пажња на потребе најмлађих читалаца. Како и сви други важни датуми и овај је обележен у нашој школи. Одржан је час у школској библиотеци, а посетиоци библиотеке били су ученици 2/1, 2/2 и 2/3 са учитељицама Снежаном Миковић, Јелицом Крушчић и Катарином Шулубурић. На тренутак смо упловили у свет бајки. Присетили смо се бајки Андерсона које су ученици обрђивали на часовима, разговарали смо о утисцима које су на њих бајке оставиле и упознати су да  је библиотека место где могу да пронађу и позајме своју омиљену књигу.