Међународни дан матерњег језика

ДешавањаComments Off on Међународни дан матерњег језика

Данас је у нашој школској библиотеци традиционално обележен  Међународни дан матерњег језика, који је од 1999. установио Унеско. Сваког 21. фебруара се обележава овај значајан датум широм света, како би се истакла  важност очувања језика и писма. Библиотекарка  наше школе осмислила је радионицу поводом овог датума која је релизована на часу библиотечке секције са ученицима петог разреда.

Душко Радовић је једном приликом српском народу поручио: „Волите српски језик свакога дана помало. Српски језик нема никог другог осим нас!“ Хајде да га послушамо и  да се  сваки појединац чији је матерњи језик српски, потруди да сачува све лепоте српског језика да што више цени свој матерњи језик и не дозволи да нестане, јер је матерњи језик  једно од највреднијих духовних добара.