ДешавањаComments Off on Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ученика осмог разреда ICILS 2023

Дана 17.05.2023. године у нашој школи је реализовано Међународно испитивање рачунарске и информационе писмености ученика осмог разреда ICILS 2023 (International Computer and Information Literacy Study). Ово испитивање из области рачунарске и информационе писмености се реализује у 156 школа у нашој земљи. У нашој школи је од стране ЗУОВа одабрано одељење 8-2 да учествује у реализацији овог значајног пројекта. Поред ученика у тестирање су били укључени наставници информатике Милан Коматина и Драган Рудњанин. Захваљујемо свим учесницима, као и наставницима који предају осмом разреду у матичној школи, на времену, разумевању, подршци и поштовању свих прописаних правила и обавеза у оквиру испитивања. Поносни смо што су наши ученици још једном најбољем светлу представили нашу школу.

Милена Брковић, директор школе

Милан Коматина, наставник информатике