„Ми смо деца једног света“

ДешавањаComments Off on „Ми смо деца једног света“

Поводом обележавања Дана школе расписан је литерарни и ликовни конкурс на тему „Ми смо деца једног света“.

Ликовне радове су оцењивали наставници ликовне културе Миладин Отовић и Марија Радосављевић. Међу великим бројем пристиглих радова, изабрали су најуспешније.

У категорији млађих разреда прву награду је освојио Игњат Војводић (III1), другу награду Борис Марковић (III1), а трећу награду је добила Марија Пантелић (II2). У категорији старијих разреда прву награду равноправно деле Катарина Рудњанин (VII1) и Хелена Јовановић (VIII2), другу награду је освојио Данило Лојаница (VI3), а трећу Вук Базић (VIII1).

Специјалну награду за учешће на конкурсу добила је Магдалена Ђурић (VI1).

Комисију за оцењивање литерарних радова чиниле су наставнице српског језика и књижевности Милена Глишовић, Ивана Кекерић и Слађана Милојевић.

На конкурс је стигло 14 радова наших ученика. Својом уметничком вредношћу издвојила су се три. Прву награду је освојила Јана Тимотијевић (VIII6), другу Ања Чапрић (VII6),а трећу наградуТамара Ђорђевић (VIII6).

Сви радови су изложени у холу матичне школе, а најуспешнијим ученицима ће бити додељене књиге.

bty