Млади историчари на државном такмичењу

ДешавањаComments Off on Млади историчари на државном такмичењу

Ученици наше школе воле историју, редовно учествују у свим такмичењима које организује Друштво историчара Србије и Друштво историчара Рашког округа.

На последњем општинском такмичењу седам ученика се квалификовало на окружно такмичење – Јелена Балшић, Матеј Пузовић, Слободан Шоргић из осмог разреда, Тијана Милојевић и Анђела Речевић из седмог разреда и Игор Поповић и Марко Лазаревић који су ученици петог разреда.

Са поносом истичемо ученицу Јелену Балшић која је била прва на општинском и окружном такмичењу и друга на квизу ”Краљево бира знање”. Заједно са Јеленом на државно такмичење из историје иде и Тијана Милојевић. Тијана и Јелена су као и остала деца представљали школу и из других предмета и постигли завидне резултате. Огроман труд, сати читања и вежбања су наравно дали резултат.

Честитамо им на овом фантастичном успеху и желимо пуно среће на државном такмичењу из историје које се одржава у Крупњу 14.05.2017. године.