Молитвени почетак школске године у Храму Светог Василија Острошког у Кованлуку

ДешавањаComments Off on Молитвени почетак школске године у Храму Светог Василија Острошког у Кованлуку

Ученици ОШ ,,Вук Караџић“ из Рибнице и издвојеног одељења Берановац, са својим вероучитељем Марком Јоргићем, молитвено су обележили почетак нове школске године у храму Светог Василија Острошког у Кованлуку.

Свету Литургију су служили протојереј Иван Радовановић – старешина храма и протојереј Марко Петровић. У току Свете Литургије ученици су се причестили Светим Христовим Tајнама и молитвом означили почетак нових школских изазова. У разговору са ученицима, свештеници Иван и Марко пожелели су им много радости, лепог дружења, добрих оцена и да трудом и послушањем свако стигне до жељеног циља. Након Свете Литургије дружење је настављено у гостопримници, а за ученике је уприличено послужење.