Моје двориште – моја слобода

ДешавањаComments Off on Моје двориште – моја слобода

Већ пету годину заредом удружење Чувари равнице  из Новог Сада расписује конкурс за новинарске или фотографске репортаже везане за екологију.

Пету годину заредом ученици наше школе у оквиру еколошких активноти млађих разреда  своје акције преточе у новинарски текст и учествују на  конкурсу Школског зеленог преса.

Ове године млади еколози 3-1, у оквиру редовних активности на часовима  бавили су се уређењем школског дворишта.

У сарадњи са домарима школе,заменили су јесење цвеће новим  цветним врстама.Уједно су сазнали како се  припрема земљишт за садњу,отклања старои дотрајало корење,како се добија ђубриво потребно за биљке,

Све то,уз фотографије са терена,послали су на конкурс и добили пхвалу за рупни рад, Свака похвала је подстицај је  за даље активноти, али и обавеза да се  очување животне средине  подразумева  као основно правио живота на земљи.