НАГРАДА БИБЛИОТЕКЕ „ЊЕГОШ“

ДешавањаComments Off on НАГРАДА БИБЛИОТЕКЕ „ЊЕГОШ“

На адресу наше школе стигли су поклони од Народне библиотеке „Његош“ из Књажевца. У част Андрићу, на XXVI Светосавским књижевном конкурсу, писало се на тему „Ситнице ми боје живот“.

Међу најбољима се нашла и Марија Трбољевац, ученица 8. разреда наше школе, која је освојила 2. награду по мишљењу жирија  „за занимљиву кратку причу блиску савременој прози, уз сагледавање теме кроз конкретну ситуацију и временску призму“.

Маријина наставница српског језика Сандра Рудњанин и директор школе Биљана Барловац нису криле задовољство због Маријиног успеха. Наша школска билиотека је сада богатија за неколико примерака Зборника, као и за нека од издања књажевачке библиотеке.

Сви награђени радови су штампани у Конкурсном зборнику XXVI/10 који је доступан и у електронском облику.