Награда за Марију Воштић – „У потрази за пејзажима“

ДешавањаComments Off on Награда за Марију Воштић – „У потрази за пејзажима“

„Ако кренемо у потрагу, где су пејзажи? Да ли се скривају илинестају и зашто? Уживате ли у промицању предела у покрету док путујете или возите бицикл? Да ли сте освојили неки планински врх и уживали у дугом погледу преко обриса уроњеним у облаке или сте, пак, изгубили дах од судара стена са пеном мора? Јесте ли пронашли свој ноћни пејзаж у коме се звезде крећу и доживели да их заиста можете дохватити? Да ли вас је некад умирило протицање реке? Којом бојом певају шуме и горе, а којом језера?“

Овом речима су организатори конкурса МинирестАРТ 2023. позвали децу и младе од 9 до 19 година  да пишу и цртају на тему „У потрази за пејзажима“. На 3. Националном литерарном конкурсу кратке приче учестовали су и ученици наше школе, а Марија Воштић је освојила 1. награду за своје виђење ове теме. Свечано отварање изложбе и додела награда уприличена је 21. октобра 2023. у просторијама Градске куће у Великој Плани, а свечаности је присуствовала награђена ученица у пратњи своје менторке, Сандре Рудњанин, наставнице српског језика и књижевности. Овакве манифестације су прилика за сагледавање постигнућа деце различитог узраста, из различитих крајева, али и могућност да уочимо шта их међусобно повезује. Пред изузетно великим бројем посетилаца додељене су медаље и дипломе најуспешнијима, а по речима организатора, изузетно је задовољство било упознати децу којој је уметност важна. У плејади најбољих младих уметника је и наша Марија која је на најбољи начин представила и себе и нашу школу.