„Научи се човече – Саобраћајни зна(Л)ци“

ДешавањаComments Off on „Научи се човече – Саобраћајни зна(Л)ци“

У оквиру акције Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије, организован је атрактиван квиз за децу под називом „Научи се човече – Саобраћајни зна(Л)ци“.

У квизу учествују основне школе из 16 општина на територији Републике Србије. На квалификацијама које су одржане у петак 18.11.2022. у ОШ „Димитрије Туцовић“ у Краљеву, поред екипе наше школе учестовале су екипе и ОШ „Јово Курсула“,  ОШ „Димитрије Туцовић“ и ОШ „Светозар Марковић“.

У екипи наше школе учествовали су: капитен екипе Павле Мрвић (VIII-3), Душан Луковић (VII-2), Иконија Бањевић (VI-2) и Анастасија Биочанин (V-2).

Победник је била екипа ОШ „Јово Курсула“ иако је и нашој екипи недостајало мало среће да они однесу победу у овом квизу.

Квиз је обухватио питања из области безбедности саобраћаја и на тај начин су сви учесници квиза проширили своја знања, упознали се за безбедним кретањем у саобраћају и стекли додатна искуства која ће моћи да пренесу даље.