ДешавањаComments Off on Наши награђени ученици на свечаности обележавања Дана словенске писмености и културе

Ученици наше школе Љубица Трбољевац и Јанко Јанковић са наставницом историје присуствовали су свечаности обележавања Дана словенске писмености и културе у краљевачкој библиотеци на празник Светих Ћирила и Методија 24. маја.

У првом делу свечаног програма уприличено је предавање „Свети словенски апостоли Ћирило и Методија – векови културе писане речи“ које су реализовали ученици краљевачке Гимназије са својим професором и ментором Драгољубом Даниловићем. Присутни у библиотеци упознати су са детаљима из живота словенских мисионара, њиховим преданим радом на пољу ширења писмености и хришћанства и утицајем који су имали на своје настављаче.    Други део свечаности употпуњен је свечаним уручењем награда учесницима финала квиза „Краљево бира знање – 140 година од када је Карановац постао Краљево“. Поменути ученици наше школе за освојено 2. место на квизу награђени су дипломама и техничком опремом.