Наши песници међу најбољима на фестивалу дечјег стваралаштва „ТАБЛА ФЕСТ 18“

ДешавањаComments Off on Наши песници међу најбољима на фестивалу дечјег стваралаштва „ТАБЛА ФЕСТ 18“

Чланови литерарне секције наше школе још једном су постигли запажене резултате на књижевним конкурсима.

Нишки креативни студио и Интернет часопис за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“ расписали су конкурс за најбоље литерарне и ликовне радове ученика основних школа на теме: На табли је писало једно име; Пријатељ ми је зато што; Хоћу да видим далеку земљу. Одазвало се више од 500 аутора са укупно 622 литерарна и ликовна рада, а међу њима су били и радови пет наших ученика.

По мишљењу дечјег жирија, најбољи у категорији средњег узраста био је рад Огњена Ивановића, ученика 5. разреда. По оцени стручног жирија, Огњенова песма је заузела друго место. Међу три похваљена рада је још један рад из наше школе – песма коју је написала Тијана Живаљевић, ученица 6/2.

Најбољи радови ће бити представљени на ревијалном делу фестивала дечјег стваралаштва „Табла Фест 18“, који ће се одржати у петак, 27.04.2018. године у простору Дечјег центра у парку Чаир у Нишу, а затим и у Интернет часопису за подстицање дечјег стваралаштва „Табла“.