Наши ученици финалисти квиза Краљево бира знање

ДешавањаComments Off on Наши ученици финалисти квиза Краљево бира знање

Дана 28.априла 2023. године у Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ Краљево ученици неколико краљевачких основних и средњих школа радили су тест знања у оквиру квалификација за финале квиза Краљево бира знање. Проверавано је знање из историје града Краљева, а основни текст из ког су се ученици припремали за такмичење део је монографије Владана Виријевића „Краљево, град у Србији 1918-1941“. Међу ученицима који су остварили пласман у финале квиза су и ученици наше школе Стефан Илић, Јанко Јанковић и Петар Лазаревић. Захваљујемо  организаторима Друштву историчара Рашког округа и Народној библиотеци „Стефан Првовенчани“ Краљево на позиву за учешће.

Анђелка Драгојловић, наставник историје