НАЈАВА – ученици наше школе у истраживачкој станици Петница

Најава догађајаComments Off on НАЈАВА – ученици наше школе у истраживачкој станици Петница

У Истраживачкој станици Петница од 20. до 23. октобра 2017. године одржаће се програм на којем ће се употребити едукативни сет робота који је донирало Министарство на презентацијама ИТ каравана.

У оквиру наше школе организују се секције на којима се ученици упознају са мехатроником и роботиком. Мехатроника је међудисциплирана грана машинског, електро и софтверског инжењерства које се бави интергрирањем електро и машинског инжењерства за креирање хибридних система. Роботика је примена мехатронике за креирање робота. Роботи могу бити било којег облика и величине. Сви су претходно програмирани и физички комуницирају са околином. За креирање робота, инжењер обично користи кинематику и механику. Роботи се обимно користе у индустријском инжењерству.