На страницама ”Најчудније књиге на свету”

ДешавањаComments Off on На страницама ”Најчудније књиге на свету”

Издавачка кућа ”Лагуна” је почетком марта расписала литерарни и ликовни конкурс ”Најчуднија књига на свету”. Стигло је више од 1300 радова деце из Србије, али и из региона, па је жири у саставу: писац Урош Петровић, песник Бранко Стевановић и уредници у Лагуни Лидија Шијачић и  Зоран Пеневски имао тежак задатак.

Поред награђених, одабрани су и радови који ће бити објављени у ”Најчуднијој књизи на свету” у издању ”Лагуне”, а чија ће промоција бити на овогодишњем Сајму књига у Београду. Међу њима су ликовни радови Дуњић Лазара (VIII/1), Јосифљевић Јоване (VII/3) и Кањевац Мине (VI/2), ученика наше школе. Честитамо на великом успеху ученицима и њиховом наставнику ликовне културе, Миладину Отовићу.