Негујмо српски језик

ДешавањаComments Off on Негујмо српски језик

Поводом обележавања Међународног дана писмености Народна библиотека„Стефан Првовенчани“, у среду 7.септембра, организовала је квиз под називом „Негујмо српски језик“.  Своје знање из језика демонстрирали су ученици основних школа из Краљева. У квизу су учествовали ученици ОШ „IVкраљевачки батаљон“, ОШ „Светозар Марковић“ и ОШ „ Вук Караџић“.

Нашу школу су представљали ученици осмог разреда Софија Чингелић (8/2), Филип Биочанин(8/2) и Павле Чулић(8/2). Кроз  игру и дружење  ученици су проверили своје знање из области граматике и правописа. Циљ такмичења био је да спознају значај очувања матерњег језика. Народна библиотека се  пригодним поклонима захвалила ученицима на учешћу.

Наставник српског језика Слађана Милојевић