Недеља здравља уста и зуба

ДешавањаComments Off on Недеља здравља уста и зуба

Недељу здравља уста и зуба,  ученици чланови Хуманитарно здравствене секције са наставницом Љиљаном Ракић , традиционално обележавају треће недеље маја. Поред ученика, обележавању  присуствовала је и директорка школе Милена Брковић.  Овогодишњи слоган националне кампање  „Чувам своје зубе, поносим се осмехом” реализовали смо 20. маја у школској стоматолошкој амбуланти.

Др Јелица Гарић Ћирковић и стоматолошка сестра Верица Дробњак  ученицима су указали на препоруке и значај очувања оралног здравља. Посебан нагласак дат је на:

– одржавање адекватне хигијене, што подразумева редовно прање зуба ујутро и увече као и после сваког оброка и коришћење конца за зубе;

– избалансирана исхрана богата воћем, поврћем и млечним производима са смањеним уносом шећера (избегавати унос слатких газираних напитака и грицкалица);

– редовне контроле код стоматолога;

– безбедно физичко окружење;

– коришћење заштитне опреме за спортске активности (кацига, штитник за зубе…);

– везивање сигурносних појасева у возилу;

– штетност конзумирања алкохола;

– штетност пушења.

Значај доброг оралног здравља за свакодневне активности, између осталог,  су говор и смех.

Чувај своје зубе, поноси се осмехом!