НЕПРЕСУШНЕ СУЗЕ КРАЉЕВАЧКОГ ОКТОБРА

ДешавањаComments Off on НЕПРЕСУШНЕ СУЗЕ КРАЉЕВАЧКОГ ОКТОБРА

Поводом обележавања 80-годишњице краљевачког октобра, Културни центар „Рибница” расписао је литерарни и ликовни конкурс.

На литерарном конкурсу, који је спроведен у сарадњи са Друштвом за српски језик и књижевност Краљево, у категорији основних школа другу награду је освојио ученик наше школе, Стефан Војиновић 5/5. У својој песми је приказао историјски осврт на тему, уоквирен мотивима сећања на страдале које ће потомци заувек памтити и поштовати.

На ликовном конкурсу похваљен је рад Анастасије Љубичић, ученице седмог разреда наше школе.

Награђеним ученицима додељене су награде на отварању изложбе у галерији Културног центар у Рибници.