НОВЕ РАДИОНИЦЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

ДешавањаComments Off on НОВЕ РАДИОНИЦЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Ученици наше школе  са својим учитељима и разредним старешинама интензивно  реализују радионице  на тему медијације.

С обзиром да смо део Републичког пројекта ,,Од свађе,слађе-алтернативно решавање сукоба,који подржава УГ ,,Свет речи“ и Екуменска иницијатива жена“ ,низом радионица радимо на освешћивању ученица и ученика на тему насиља и медијације. Током ове недеље  реализовали смо радионице у одељењима четвртог и шестог разреда наше школе. Ученици четвртог разреда одељења Љубе Радете и Данијеле Грујић су радили радионице на тему конфликта у одељењу и како га решити.Циљ је освестити децу да сукобе решавају медијацијом,без употребе пресуде и силе. Радионице су реализоване напољу и у учионици,уз поштовање свих мера безбедности,услед  епидемије Ковида 19.

У издвојеном одељењу на Берановцу ,ученици шестог разреда  наставнице Анђелке Драгојловић  су радили на тему шта све доводи до насиља и дискриминације и на који начин се могу такве појаве превазићи. Радионица је реализована напољу,такође уз поштовање мера безбедности,услед епидемије Ковида 19.

Циљ радионица је дашто већи број ученика прође овај начин освешћивања младих и касније,крајем трајања пројекта,своја искуства подели са младима из других шест градова, који су учесници овог  пројекта.