ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЛАГАЊУ ПРОБНОГ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

ДешавањаComments Off on ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЛАГАЊУ ПРОБНОГ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА УЧЕНИКЕ ОСМОГ РАЗРЕДА

Пробни завршни испит за ученике осмог разреда реализоваће се 22. и 23. марта 2024.године у матичној школи. У оквиру пробног завршног испита ученици ће полагати:

• тест из математике (у петак, 22.марта, у 12:00 часова)
  • тест из српског језика ( у суботу, 23.марта, у 9:00 часова)

-трећи тест/ изабрани предмет (у суботу, 23.марта, у 11:30 часова). Осим верне симулације процеса завршног испита, где ученици пролазе кроз утврђене процедуре (време доласка, потребан прибор, правила понашања у току полагања завршног испита, организација простора и рада и др.), циљ организовања пробног завршног испита је да се види колико су наши ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду. Ученици ће имати прилику да провере своје знање, а резултате са пробног завршног испита наставници ће користити за планирање наредних активности у оквиру припремне наставе.