Обележавање Међународног дана матерњег језика

ДешавањаComments Off on Обележавање Међународног дана матерњег језика

Друштво школских библиотекара Србије позвало је све школске библиотекаре да обележе свој дан у својим библиотекама.

Наша школа има веома богато опремљену библиотеку, са много наслова дечије књижевности, енциклопедија, уџбеничких комплета, белетристике.

Драган Чолић, школски библиотекар, придружио се акцији обележавања Међународног дана матерњег језика, који је ове године заказан за 5 до 12, што симболично представља крајње време да се окренемо неговању матерњег језика, књиге и културе уопште.

Циљ је подстицање читања, као и неговање матерњег језика. Поезију из библиотечког простора читали су  ученици четвртог разреда, а своје стихове из својих збирки песама казивала је и учитељица Весна Ристовић, песникиња, запослена у нашој школи.

Ученицима је послата порука о вредности књиге и читања, као и порука о неговању матерњег језика, значају библиотеке и писане речи уопште.