Обележен Дан жена – 8. март

ДешавањаComments Off on Обележен Дан жена – 8. март

Међународни дан жена или, познатије, Осми март је празник посвећен женама. Настао је као дан сећања на борбу за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.

Поводом тог празника, у нашој школи је Ученичком парламенту одржано краће предавање о положају жена у данашњем друштву, o значају Кларе Цеткин и Розе Луксембург, које су се бориле за права жена, али и изричито се бориле против рата и свих видова насиља.

Ученицима и ученицама је представљен значај овог празника,као сталне тежње за равноправније и хуманије друштво. На толеранцији и поштовању људских права треба радити континуирано, с великом мотивацијом и од младих људи створити  модерне  људе, који знају да поштују туђа права и потребе.

Поред предавања ученицима и члановима Ученичког парламента, данашњи празник је обележен и украшавањем холова сва четири објекта наше школе.