Обележен Светски дан борбе против ХИВ-а

ДешавањаComments Off on Обележен Светски дан борбе против ХИВ-а

У препуном амфитеатру Шумарске школе у петак, 1. децембра 2023. године у организацији Саветовалишта за младе Дома здравља Краљево одржано је предавање поводом обележавања Светског дана борбе против ХИВ-а. Ученици неколико основних и средњих школа имали су прилику да се на предавању др Марије Божовић, специјалисте социјалне медицине из Завода за јавно здравље, упознају са историјатом АИДС-а, болести којој ни за 40 година, од када је дијагностикована код првог пацијента, није пронађен лек. Говорило се о узроцима, начинима преношења вируса, као и о превенцији. На крају је приказан краткометражни едукативни филм који носи поруку: ХИВ се не „добија“, ХИВ се „узима“. Трибини је присуствовало двадесет ученика 7. и 8. разреда из матичне школе.