Обележен Светски дан борбе против AIDS-а

ДешавањаComments Off on Обележен Светски дан борбе против AIDS-а

И ове године смо  у сарадњи са Црвеним крстом Краљево  обележили Светски дан борбе против AIDS-а . Млади волонтери  Црвеног крста Краљево су обележавајући Светски дан волонтера за ученике осмог разреда и чланове Хуманитарне секције у матичној школи  одржали  04.12. 2019. године предавање и радионицу о AIDS и полно преносивим инфекцијама.  На почетку предавања, вршилац дужности  директора школе Милена Брковић је младим волонтерима изразила захвалност на преданом раду и честитке поводом наступајућег Светског дана волонтера. Предавању су присуствовали и Снежана Апостоловић  сарадник за здравствена питања Црвеног крста Краљево,  Љиљана Ракић наставница географије и координатор Хуманитарне сеције и  Ана Гавриловић. На исту тему млади волонтери су одржали предавање и радионицу 11.12.2019. године и за ученике осмог разреда у издвојеном одељењу на Берановцу. Волонтери су током предавања и радионице указали ученицима на значај здравственог образовања у превентиви како HIV-a тако и других полно преносивих инфекција са којима се млади могу суочити. Присутни ученици ће данас стечена знања пренети својим вршњацима на часовима одељењског старешине.