Огњен својим стиховима освојио и лознички крај

ДешавањаComments Off on Огњен својим стиховима освојио и лознички крај

На недавно завршеном литерарном конкурсу који су расписали ОШ „14. октобар“ Драгинац и град Лозница трећу награду за најбољу песму добио је ученик наше школе, Огњен Ивановић. Ово је тридесет и трећи пут да се манифестација „Дани дечје поезије и прозе“ одржава у овом малом месту надомак Лознице. Свечана додела награда је одржана у суботу, 13. октобра, али пошто је Огњен био спречен да присуствује, домаћини су на адресу наше школе послали пакет пун поклона и захвалнице за учешће. Радост награђеног је била подједнака као и када су објављени резултати, а кући је отишао богатији за неколико вредних књига. На полицама библиотеке ће се од данас наћи и књиге са тематиком из лозничког краја, поклон организатора нашој школи.

„Другарство се поверењем стиче “, каже Огњен у својој песми и доказује да сваким учешћем на конкурсу стичемо нове пријатеље, а сваком освојеном наградом показујемо да за наше ученике границе не постоје.